/Files/images/7caea5961d49.jpg


Шляхами Тараса Шевченка. Чернігівщина: путівник /Авт. тексту С. Лаєвський, Л. Линюк, С.Половнікова, Н. Самохіна. – К.: Богдана, 2012. – 276 с.: ілюстр.

До свята науковці Чернігівського історичного музею підготували унікальний путівник - «Шляхами Тараса Шевченка. Чернігівщина».

Путівник містить інформацію про міста і села Чернігівської області та населені пункти, що на момент відвідання їх Тарасом Шевченком, перебували у складі Чернігівської губернії, про чернігівців, які стали щирими друзями Кобзаря та прототипами його героїв. Для написання нарисів використані щоденникові записи, нотатки, листи, твори Т. Шевченка, спогади його знайомих та очевидців подій, архівні джерела, наукові публікації. Подані відомості про пам’ятки історії та монументального мистецтва на Чернігівщині, пов’язані з життям та перебуванням Т. Шевченка; про чернігівців – лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка. Видання проілюстроване понад 1000 світлин. Як науково-популярне видання книжка має іменний покажчик, а як путівник – ще й поради для подорожуючих. На додаток – подані спогади про Тараса Шевченка, використані у тексті фрагментарно, або й не використані взагалі.

/Files/images/3.png


Проект "Україна". Галерея національних героїв / Автор-упорядник А.Ю.Хорошевський. - Х. : ТОБ «Бібколектор», 2012. – 410 с.

У цій книзі представленні життєписи знаменитих діячів культури, науки, військової справи, спорту (Т. Шевченко, Г. Сковороди, Е. і Б. Патонів, братів кличко і багатьох інших), нариси про людей, чиї імена досі незаслужено перебувають у тіні - І. Паскевич, І. Гудович, Г. Гамова. А між тим вони чимало сприяли зростанню науки, культури, були великими фахівцями військової справи, так що своє місце в "Галереї національних героїв" займають по праву.

/Files/images/0ae2401984cb136ffaa3ddd5d06891a4.jpeg


Звичаї українців у народному календарі. / Артюх Л.Ф. – К.: «Балтія-Друк», 2012. – 224 с.: ілюстр.

23 розділи книжки присвячені святам календарного року українського народу - від Святвечора до дня святого Андрія. Кожен розділ містить етнографічний нарис та докладні рецепти традиційних страв національної кухні (загалом близько 300). Читач познайомиться зі звичаями, яких дотримувалися наші предки, збираючись за святковим столом. Кожна господиня матиме можливість урізноманітнити меню своєї родини смачними борщами, ковбасами, варениками та безліччю інших смачних страв, рецепти яких дбайливо зібрані автором по різних регіонах України.

/Files/images/2014-01-21 14-11-46 - копия.JPG


Українські прислів’я і приказки / упорядник Т.М. Панасенко. – Харків: ТОВ «Бібколектор», 2012. – 351 с.

Немає такої сфери в житті українців, яка б не знайшла відображення в іскрометних і мудрих прислів’ях і приказках. В них яскраво відтворений не тільки характер, але й побут, звичаї, уподобання – все, чим сповнене людське буття.

До збірки ввійшли не тільки прислів’я і приказки, а й близькі до них народні порівняння, вітання, побажання тощо, які свідчать про дотепну вдачу і кмітливість українського народу.

/Files/images/2014-01-21 14-12-20.JPG


25 портретів на тлі епохи / Олекса Підлуцький. - Харків: Фоліо, 2012. – 475 с.

Подано інформацію про життєвий шлях і діяльність відомих політичних лідерів XX ст., які створили, відновили чи вивели з глибокої кризи свої національні держави, зокрема, Ю. Пілсудського, К. Маннергейма, Ф. Франко, М. Ганді, К. Аденауера, Я. Кадара, О. Косигіна, В. Брандта, М. Тетчер, Р. Рейгана, В. Гавела, Л. Валенси. Зазначено, що даних політиків об'єднують такі риси, як здатність поставити національні інтереси своєї країни вище за інтереси особисті чи групові, спроможність чітко сформулювати мету та послідовно просуватися до її досягнення.

/Files/images/knigi/64.jpg


Вознюк, В. А. Ольга Кобилянська / Володимир Вознюк; худож.-оформлювач О. М. Артеменко, — К.: Укрвидавполіграфія, 2012. - 152 с.

Ольга Кобилянська (1863—1942) — відома українська письменниця. Її творча спадщина велика і різноманітна: поезії в прозі, новели, оповідання, повісті, романи. Кобилянська однією з перших в українській літературі звернулася до теми рівноправ’я чоловіків і жінок, торкалася письменниця й теми «інтелігенція і народ», тому вона мала повне право сказати про себе: «Одна праця, одне перо та власне моє «я» зробили мене тим, чим я є, — робітницею свого народу».

Кiлькiсть переглядiв: 31