«І знову я влізаю в танк…». Вибрані тексти 2012-2016 / Оксана Забужко : Статті, есе, інтерв’ю, спогади.- К.: КОМОРА, 2016.- 416 с.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці – це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужість, які мало не коштували нам держави.

Аеропорт (у новій доповненій редакції)/ Пер. з рос. О. Гончар.- Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2016.- 376 с.

«Аеропорт» - це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не скільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

Хроніка одного батальйону / Ігор Орел; фото Ю.О. Алєєва, М.М. Лисенка; дизайн обкл. Б.Є. Захарова.- Харків: ТОВ «Видавництво Права людини»; Фоліо, 2016.- 178 с.: [32] арт. фото.

Два роки тривають бойові дії на сході України. Автор книги з перших днів збройного конфлікту захищав рідний Донбас у складі батальйону «Айдар».

Правда про ці події досить суперечлива. Але суспільство має знати, що насправді відбувається на Донбасі. Письменник без прикрас відтворює події 2014 року, без емоцій та власних оцінок відображує хронологію становлення батальйону «Айдар» та усіх суміжних подій.

Війну не можна прикрашати. Вона така, як є…

Любов на лінії вогню / Васіліса Трофимович; худож.-оформлювач В.М. Карасик.- Харків: Фоліо, 2016.- 153 с.: фото.

Він і Вона. Їхнім стосункам не зарадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту – життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.

У кожному оповіданні письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольних формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення кращого майбутнього нашої країни.

Наш захисник. Ми хочемо жити в мирі / Лукасевич А.І.- К.: ПП «Агентство по розповсюдженню друку», 2015.- 128 с. : іл.

Ілюстроване дитяче видання, присвячене захисникам української землі – активним учасникам АТО. Головні герої – славні сини своєї країни, міцні та незламні патріоти з жовто-блакитною бронею, які є своєрідним непереможним щитом українського народу.

Кiлькiсть переглядiв: 48