«І знову я влізаю в танк…». Вибрані тексти 2012-2016 / Оксана Забужко : Статті, есе, інтерв’ю, спогади.- К.: КОМОРА, 2016.- 416 с.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці – це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужість, які мало не коштували нам держави.

Аеропорт (у новій доповненій редакції)/ Пер. з рос. О. Гончар.- Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2016.- 376 с.

«Аеропорт» - це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не скільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

Хроніка одного батальйону / Ігор Орел; фото Ю.О. Алєєва, М.М. Лисенка; дизайн обкл. Б.Є. Захарова.- Харків: ТОВ «Видавництво Права людини»; Фоліо, 2016.- 178 с.: [32] арт. фото.

Два роки тривають бойові дії на сході України. Автор книги з перших днів збройного конфлікту захищав рідний Донбас у складі батальйону «Айдар».

Правда про ці події досить суперечлива. Але суспільство має знати, що насправді відбувається на Донбасі. Письменник без прикрас відтворює події 2014 року, без емоцій та власних оцінок відображує хронологію становлення батальйону «Айдар» та усіх суміжних подій.

Війну не можна прикрашати. Вона така, як є…

Любов на лінії вогню / Васіліса Трофимович; худож.-оформлювач В.М. Карасик.- Харків: Фоліо, 2016.- 153 с.: фото.

Він і Вона. Їхнім стосункам не зарадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту – життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.

У кожному оповіданні письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольних формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення кращого майбутнього нашої країни.

Наш захисник. Ми хочемо жити в мирі / Лукасевич А.І.- К.: ПП «Агентство по розповсюдженню друку», 2015.- 128 с. : іл.

Ілюстроване дитяче видання, присвячене захисникам української землі – активним учасникам АТО. Головні герої – славні сини своєї країни, міцні та незламні патріоти з жовто-блакитною бронею, які є своєрідним непереможним щитом українського народу.

Іловайськ: розповіді про справжніх людей / Євген Положій; худож.-оформлювач В.А. Боднар.- Харків: Фоліо, 2016.- 378 с.

«Іловайськ» - книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.

Автор почув історії близько сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менш, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позитивних випадковими.

Скриня. Речі сили / Ярина Винницька; худож.-оформлювач Юлія Табенська: арт-бук.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2016: іл.

Арт-бук «Скриня. Речі Сили» - це спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида. Речі ужиткові, але наскільки прекрасні, що мимоволі погоджуєшся із визначенням «неземна краса». Вони справді родом з «кращого світу» і служать нам порталами у «paradise city wtere the grass is green and the girls are pretty».

Ми об’їхали цілу країну у пошуках народних скарбів та украли список українського must-heve: того, що повинно бути у серці і в хаті кожного українця. Зібрали і акуратно поскладали у скриню-ковчег, аби врятувати від глобалізаційного «потоку» і повернути у наші домівки.

Це речі не прості, а чарівні…

Це речі Сили.

З ними у долі стає добре, за-тишно… бо ви опиняєтеся «за тишею».

Вторгнення в Україну: Хроніка російської агресії.- Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016.- 240 с.

Книга «Вторгнення в Україну: Хроніка російської агресії» - результат дворічної роботи волонтерської розвідувально-інформаційної групи «Інформаційний спротив», ініціативи української громадської організації «Центр військово-політичних досліджень», яка, у свою чергу, вивчала проблему воєнної загрози Росії проти Україні ще з 2008 року, відразу після війни РФ проти Грузії.

Янголи Небесної Чоти / Г.І. Дацюк.- Чернівці : Букрек, 2016.- 320 с. : іл.

Під парасолькою назви зібрані імена людей, який ми називаємо моральними авторитетами суспільства. Усіх їх об’єднує й те, що зовсім недавно вони були гостями передач на Радіо Культури. Розмови у прямому ефірі – це миттєвості, до яких згодом не повертаються. Оприлюднені ж у книжці інтерв’ю дають можливості ще й ще раз звертатися до слова письменника Анатолія Дімарова, художника Миколи Стороженка, філософа Євгена Сверстюка, матері учасника руху опору Валерія Марченка – Ніни Марченко, співака Степана Фіцича. Їхні голоси звучать уже в небесах. Але видрукуване радіослово дає нам змогу почути цих людей на землі і подякувати за незабутні зустрічі, що випромінювали любов. Частина книжки присвячена митцям, які стали героями і героїнями Революції гідності й сьогодні стоять на кордоні української культури. Серед них – Ольга Богомолець, Євген Нищук, Леся Горова, Марина Соченко, Олександр Мельник, Катерина Ткаченко, Оксана Гордієць та багато інших.

Кiлькiсть переглядiв: 299