/Files/images/102.jpg

Патриляк, Іван Казимирович. Україна в роки Другої світової війни: спроба нового концептуального погляду / І.К. Патриляк, М. А. Боровик. - Ніжин : Видавець ПП Лисенко М. М., 2010. - 590 с.

У книзі розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни. Велику увагу приділено висвітленню “української проблеми” напередодні і на початку світової війни, долі українських земель у 1939–1940 рр., участі українців у фінській кампанії, бойовим діям і причинам поразки Червоної армії в битві за Україну в 1941 р., окупаційному режиму нацистів та їхніх союзників в Україні, українському визвольному рухові, діяльності радянського підпілля і партизанів, взаєминам більшовицької влади і українського суспільства в роки війни.

Призначена для широкого кола читачів, може бути корисною для студентів, викладачів, учителів та всіх, хто цікавиться історією України періоду Другої світової війни.

/Files/images/103.jpgПокушение на Великую Победу. - М : Алгоритм, Эксмо, 2005. - 384 с.

Автори,розглядають у своїх статтях основні аспекти Другої світової війни та її підсумки: військові, геополітичні, дипломатичні, економічні, етнодемографічні, культурно-історичні.

/Files/images/104.jpgДруга світова війна в історичній пам’яті України. За матеріалами Українського інституту національної пам’яті / Упорядники: Л. Герасименко, М. А. Боровик. - Ніжин : Видавець ПП Лисенко М. М., 2010. - 590 с.

Книжка «Друга світова війна в історичній пам’яті України» створена за матеріалами Українського інституту національної пам’яті. «Тут зібрані матеріали про причини, перебіг та наслідки Другої світової війни для України, – розповідає відповідальний редактор видання, академік Ігор Юхновський. – Таким чином, ми хотіли створити певні основи історичної пам’яті української нації.

/Files/images/105.jpgНіхто не забутий, ніщо не забуте: [збірник]. - К.: Україна, 2011. – 856 с.

У збірнику спогадів ветерани розповідають про героїчні будні Великої Вітчизняної війни, стійкість і мужність воїнів, народних месників, які ціною власного життя наблизили величний День Перемоги.

/Files/images/106.jpgУкраїна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст. :і сторичні нариси. У 2-х кн. Кн. 1-а. - К.: Наукова думка, 2011. – 732 с.

/Files/images/107.jpgУкраїна в другій світовій війні: погляд з ХХІ ст. : історичні нариси. У 2-х кн. Кн. 2-а. - К. : Наукова думка, 2011. – 944 с.

У виданнях висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України – періоду Другої світової та Великої Вітчизняної воєн. На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стануї економіки в роки війни та у відбудований період, з’ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.


/Files/images/109.jpegВеликая Отечественная война 1941-1945. /пятитомник в фотографиях и кинодокументах. - М. : Планета, 1988.

У кожному томі близько 400 сторінок фотографій, фотодокументів, систематизованих по роках. Більшість фотографій ексклюзивні.

Кiлькiсть переглядiв: 58