Божа вивірка : роман-молитва / Т.В. Пишнюк.- Чернівці : Букред, 2016.- 232 с.

Цей роман – своєрідний екскурс в ХІ століття і заразом молитва за майбутнє сьогоднішньої України. Головна героїня роману Едігна – внучка Яровлава Мудрого, донька Анни Ярославівни. Дослідники припускають, що молоду вродливу дівчину хотіли видати заміж за нелюба, щоб улаштувати державні справи. Але вона не бажала такої долі й однієї ночі втекла з Парижа. А оскільки ще з дитинства мріяла про золотоверхий Київ, місто своїх Предків, то попрямувала на схід…

Руденька / Юля Пилипенко; пер. з рос. В.М. Верховня; худож.-оформлювач О.М. Іванова. – Харків: Фолія, 2016. – 218 с.

Десять років тому українські лікарі винесли Юлі вирок: до свого вісімнадцятого дня народження вона має вмерти. Ця книга – своєрідний щоденник-сповідь, де кожен рядок – не уява авторки, а події з її життя. Історія Юлі приводить нас у ті дні, коли їй здається, що нічого не можна змінити, коли вона не впізнавала всього обличчя й тіла, а руде волосся відбивалося в дзеркалі фіолетовим, впродовж однієї ночі змінивши колір… З дивовижною відвертістю та оптимізмом, який за таких обставин здається неймовірним, Юля розповідає, як заново любити життя і насолоджуватися ним, що є найважливішим, коли народжуєшся вдруге. Ця книга – не просто історія боротьби життя зі смертю, це ще й історія кохання. До чоловіка, до життя, до себе.

Ви колись замислювались, що б зробили, якби це був останній день вашого життя?... Тоді ця книга для вас.

Амазонка; Київ-Соловки / Валентин Чемерис; худож.-оформлювач Л.П. Виворець.- Харків: ЛА «Час читати», 2016.- 507 с.

Нова книга Валентина Чемериса присвячена поетам ХХ століття, імена яких стали символами великої жертовної любові до України, незламності духу, правди й боротьби.

Що спонукало Олену Телігу, героїню повісті «Амазонка», вишукану красуню-аристократку, не менш прекрасну поетесу, яку називали новітньою Лесею Українкою, ступити на кривавий шлях боротьби за визволення Батьківщини? Письменник зображує жінку, що вміє і страждати, і радіти, і бути ніжною, але коли перед нею ворог – стає хороброю та незламною. Такою й зустріла Олена свою смерть у горезвісному Бабиному Яру в Києві в лютому 1942 року, де її, патріотку, члена ОУН, розстріляли німецькі фашисти…

Про трагічну долю чотирьох поетів: Крушельницький – батька Антона й сина Івана, та Вороних – батька й сина Марка, про їхнє життя, творчість, любов і загибель під час сталінського «Великого терору» 1930-х років читач дізнається з роману-есе «Київ-Соловки».

Час розкидати каміння / Володимир Самойленко. – К.: Ніка-Центр, 2015. – 168 с.

Як складно подеколи буває відділити сьогодення від днів минулих… Хтозна, як пройде зустріч колишніх друзів, та й чи відбудеться вона взагалі?.. Хтозна… Чи прийшов час збирати каміння?.. А якщо так, то де його шукати – це каміння? На теренах Батьківщини чи в спекотній Африці? А може, у власному майбутньому? Питання, питання… Де знайдеш на вас відповіді та чи потрібні вони?.. Ні, не дійшов остаточного висновку щодо цього вчений-історик – головний герой напрочут тонкого роману «Час розкидати каміння», роману, який занурить вас у минуле, у бурхливі дев’яності, й виштовхне у цинічних двохтисячних. За одну добу наш герой пройде щонайменше два шляхи, які то йдуть паралельно, то перетинаються, а то розходяться, щоб більше не зійтися. Друзі, однокласники, вороги. Кумедні сучасні реалії, не менш кумедні, а подеколи й трагічні події минулого. Скажені авантюри, пристрасні, зради. Каміння, каміння, каміння… Чи прийшов час його збирати, чи, може, той час ще попереду?..

Цензор снів / Юрій Винничук; худож.- оформлювач Л.П. Вировець.- Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016.- 319 с.

Головних героїв цього роману двоє. Вони різні за характером і поглядами, вони антиподи, але багато чого в них є спільного: зріст, вага, колір волосся, колір очей, вік. Коли дивитися на їхні юнацькі фото, складається враження, що це якщо не рідні, то принаймні брати у перших. Навіть пізніше, коли вони стали дорослими, і одним з них зостався по-юнацькому худим, а другим огрядним, подібність все одно кидалася в очі. Але незважаючи на все це, вони друзями не були, просто інколи життя їх зводило, аби швидко знову розвести, самих їх смерть оминала, хоч і не оминала їхніх близьких, смерть завжди була на півкроку від кожного з них і била прицільно, але помилялася якраз на тих півроку чи півхвилини.

Четвертий вимір; Шрами на скалі: роман / Роман Іваничук; худож.- іл. С.В. Кривенченко; худож.- оформлювач І.В. Осіпов.- Харків: Орбіта, 2016.- 447 с.: іл.

Роман Іваничук – автор близько п’ятнадцяти історичних творів, в яких він намагається заповнити білі плями в нашій історії, розповідає про видатних діячів України минулих років.

«Четвертий вимір» твір, за який письменник був удостоєний Національною премії ім. Т. Шевченка, присвячений Миколі Гулаку, другу і соратнику великого Кобзаря, відомому математику, юристу, перекладу-поліглоту, котрий володів майже двадцятьма мовами, людині, яка після ув’язнення в Шліссельбурзькій фортеці за свою діяльність у Кирило-Мефодіївському товариству не мала права повернутися в рідну Україну.

У роману «Штами на скалі» розповідається поро останні роки Каменяра – видатного українського письменника Івана Франка.

Мері та її аеропорт: роман / Євген Положій; худож.- оформлювач О.Г. Жуков.- Харків: Бібколектор, 2016.- 282 с.

… Одвічні нескінченні суперечки між прагненням суспільства нівелювати особистість та внутрішню свободу, між коханням та бажанням помститися коханню, між мріями жінки створити аеродром – надійний і стабільний, та прагненням чоловіка використати цей аеродром лише як злітну смугу…

Ця історія про Германа та Мері – про те, як легко можна втратити кохання і як звільнитися від нього; про те, як швидко руйнуються, здавалося б, непохитні зовнішні світи, лишаючи порожнечу, і якими міцними інколи виявляються начебто ламкі внутрішні світи героїв… Захоплююча, інколи смішна, інколи сумна книжка, в якій, як і в житті, щастя обов’язково є – бо його не може не бути. Хоча б теоретично.

Корман, Гордон. 39 ключів. Фальшива нота.- Х.: Вид-во «Ранок», 2015.- 192 с.

Карколомні пригоди Емі та Дена тривають. Так само продовжуються пошуки 39 ключів, схованих їхньою бабусею Ґрейс Кехіл по всьому світу. Цього разу сліди ведуть на батьківщину Моцарта у Зальцбург. Юних героїв, яких переслідує решта учасників змагання, чекає випробування на мужність і кмітливість у катакомбах ченців-бенедиктинів, штаб-квартирі Уолта Діснея, у перегонах на катерах по Венеції. Хто переможе? Клан Кехілів чи клани Януса, Томаса і Катерини? Зірка хіп-хопу Йона Візард чи агент КДБ Ірина Спаська? Діти мільйонерів із сімейства Кабрів чи двійко сиріт із Бостона, чиї батьки загинули під час пожежі за дуже загадкових обставин?

Леранжіс, Пітер. 39 ключів. Викрадач мечів.- Х. : Вид-во «Ранок», 2016.- 176 с.

Вотсон, Джуд. 39 ключів. Таємниця підземелля.- Х.: Вид-во «Ранок», 2016.- 224 с.

Карман, Патрік. 39 ключів. Чорне коло.- Х.: Вид-во «Ранок», 2016.- 208 с.

Вотсон, Джуд. 39 ключів. На глибені.- Х.: Вид-во «Ранок», 2014.- 240 с.

Кiлькiсть переглядiв: 515