Запороги : роман-трилогія – Ч.1. Петро Сагайдачний/ В.Д. Рогожа.- Київ : Самміт-книга, 2015.- 392 с.: іл.

До уваги читачів пропонується перша частина трилогії «Запороги» - роман «Петро Сагайдачний». Запорогами сучасники називали запорозьких козаків, котрі проживали на островах або березі Дніпра за порогами, які перегороджували ріку Дніпра від правого берега до лівого. Мешкали козаки в побудованих ними фортецях-кошах, на відміну від реєстрових козаків, що входили до складу війська Речі Посполитої й жили у королівських поселеннях.

У романі змальовані події, які відбувалися в XVІІ столітті на теренах Східної Європи і Туреччини. В основі подій – боротьба народу України-Руси за свою державність під проводом легендарного українського гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного…

Запороги : роман-трилогія. Ч.2. Богдан Хмельницький / Віталій Рогожа.- К.: Самміт-книга, 2015.- 568 с.: іл.

Запороги : роман-трилогія. Ч.3. Іван Мазепа / В.Д. Рогожа.- К.: Самміт-книга, 2016.- 400 с.: іл.

Історія козацтва. Держава-військо-битва. / О.І. Гуржій, Т.В. Чухліб.- К. : Арій, 2015.- 480 с. : іл.

У книзі висвітлюються найважливіші події, пов’язані з історією українського козацтва від часу його виникнення на межі ХV-XVІ ст. до ліквідації урядом Російської імперії наприкінці ХVІІІ – на початку ХІХ ст. Особливу увагу приділено найбільш яскравим постатям Війська Запорізького, їхній політичній і державній діяльності. Значне місце на сторінках праці відведено міжнародним відносинам Українського гетьманату, козацькій ментальності, побуту, бойовому мистецтву, атрибутиці тощо. Певною мірою показана роль жінки в лицарському середовищі. Своє яскраве відображення знайшло ставлення до козаків представників різних народів і володарів іноземних держав, їхнє сприйняття за межами батьківщини.

Найвагоміший історичний проект десятиліття

ІСТОРІЯ БЕЗ ЦЕНЗУРИ

10 томів

Народження країни. Від краю до держави. Назва, символіка, територія і кордони України / Упоряд. К. Галушко.- Харків : Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017.- 352 с. : іл.

Поле битви – Україна. Від «володарів степу» до «кіборгів». Воєнна історія України від давнини до сьогодення / Упоряд. К. Галушко.- Харків : Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017.- 352 с. : іл.

Тіні згаданих предків. Від склавинів до русинів. Прадавня Україна, Русь і походження українців / Упоряд. К. Галушко.- Харків : Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.- 352 с. : іл.

Лицарі дикого поля. Плугом і мушкетом. Український шлях до Чорного моря / Упоряд. К. Галушко.- Харків : Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.- 352 с. : іл.

Русь «після Русі». Між короною і булавою. Українські землі від королівства Русі до Війська Запорозького / В.М. Горобець, М.М. Волощук.- Харків : Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.- 352 с. : іл.

Князі і гетьмана усієї Русі. «Через шаблю маєм право». Злети і падіння козацької держави 1648-1783 років / В. Горобець.- Харків : Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.- 352 с. : іл.

У кігтях двоглавих орлів. Творення модерної нації. Україна під скіпетрами Романових і Габсбургів / А. Галушка, І. Гирич, І. Глизь.- Харків : Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.- 352 с. : іл.

. На бій за волю. Перемога через поразки. Україна у війнах і революціях 1914-1921 років / А. Руккас, М. Ковальчук.- Харків : Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.- 352 с. : іл.

Україна радянська. Ілюзії та катастрофи «комуністичного раю». 1917-1938 роки / Г. Єфіменко, Я. Примаченко, О. Юркова.- Харків : Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017.- 352 с. : іл.

Від Рейхстагу до Іводзіми. У полум’ї війни. Україна та українці у Другій світовій / В. В’ятрович, С. Громанко.- Харків : Книжний Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017.- 352 с. : іл.

Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. Читач може познайомитися з думкою провідних вітчизняних істориків, результатами останніх наукових досліджень та відкриттів. При цьому автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, що дозволяє кожному з нас самому виступити суддею в цих суперечках.

· Як укорінювалася назва «Україні» протягом століть

· Як формувалася територія України

· Якою символікою користувалися наші предки

· Як утворилися та змінилися державні кордони України

Сьогодні ці теми стали актуальними, і пропонована книжка може відповісти на чимало питань, які цікавлять і турбують кожного українця.

Володимир В’ятрович,

Голова Українського інституту

Національної пам’яті

Українські традиції і звичаї: для дітей середнього шкільного віку / В.М. Скляренко; худож.-оформлювач Л.Д. Киркач-Осипова.- Харків: Бібколектор, 2015.- 318 с.: іл.

Народні традиції та звичаї завжди були духовною основою життя українців. Вони формувалися протягом багатьох століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення.

Нині народні традиції та звичаї стали одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності. І кожен з нас є спадкоємцем цього великого скарбу, продовжувачем традицій народної культури. В чому вони полягають, де їхні витоки? Як вони формувалися та змінювалися у різні часи на теренах нашої країни – на всі ці та інші запитання ви знайдете відповідь у нашому виданні.

Загадки історії: для дітей середнього шкільного віку / уклад. Г.Е. Єрмановська; худож.- іл. Г.В. Беззубова; худож.-оформлювач Л.Д. Кіркач-Осіпова.- Харків: Фоліо, 2015.- 318 с.: іл.- (Дитяча енциклопедія)

Прочитавши цю книжку, ви дізнаєтесь, як часто ми вважаємо вигадкою те, що має під собою реальну основу, або ж навпаки – сприймаємо як факт легенди, що існували з давніх давен: Шарль Перро не вигадав лиходія на ім’я Синя Борода, а великий азійський завойовник Тимур був скоріше за все представником європейської раси.

Історія розкриває свої таємниці допитливим, і якщо ви будете цікавитися її загадками, то одержите відповіді на всі запитання.

Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта. Серія «Гордість і слава України» / Довідник.- К.: Велес, 2016.- 368 с.

До книги включено дані про життя і творчість діячів культури, мистецтва та освіти: філософів, педагогів, письменників, поетів, художників, артистів, співаків, композиторів, які зробити значний вклад у своїх царинах, а отже і популяризацію України в святі від найдавніших часів до наших днів. Серед них Петро Могила, Максим Березовський, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Володимир Боровиковський, Богдан Ступка, Анатолій Солов’яненко, Христина Алчевська та інші.

Кiлькiсть переглядiв: 492