Парасолька на двох

/Files/images/IMG_4667.JPG Коли згадую першу любов,

Зеленіє пожовкла трава.

І ще юності жар не схолов.

А постукують в серце жнива.

В. Загороднюк

Ці ліричні рядки буйноцвітом розквітли на сторінках поетичної збірки Василя Загороднюка «Формула Сократа». Більш ніж як півроку вона бере участь у проекті «Книга мандрує Херсонщиною», синім птахом залітає до бібліотек, окрилюючи кожну відкриту поезії душу.

Нарешті «Формула Сократа» потрапила до рук читачів Голопристанщини. 5 липня у стінах Голопристанської ЦРБ прихильники поезії могли не тільки прочитати та розказати ліричні вірші про кохання із збірки Василя Загороднюка, висловити своє враження, але і поспілкуватися із самим автором. Адже Василь Степанович радо прийняв запрошення та приїхав на зустріч із голопристанцями до книгозбірні.

Мандрівна збірка зацікавила не лише молодь, але і вже знаних краян-письменників. Долучитися до літературної зустрічі про кохання «Парасолька на двох» прийшли Н.А. Коломієць, А.А. Грабко, М.П. Ярова, В.Г. Бритік, В.Ф. Бузукіна, О.В. Олексюк.

Ще на початку зустрічі молодь захопила автора у вир запитань, перетворивши тим самим зустріч на цікаву бесіду. Василь Степанович розповідав захоплюючі історії створення віршів, а бібліотека підготувала презентацію про життєвий шлях Василя Загороднюка, відкривши перед присутніми весь світ письменника.

Всі присутні зачитували вірші не тільки зі збірки, але і власні, навіть спробували скласти власні ліричні віршики під час гри «Буріме». Молоді настільки сподобалися вірші Василя Степановича, що вони розповідали їх напам’ять. Читачка Голопристанської ЦРБ Комісарова О.В. присвятила автору вірш:

Кохання – вічне почуття,

Сплітає руки, мов туманом,

Дарує щемне забуття,

П’янить цілунка буйним жаром.

«Це Божий дар – любов зустріти»,

Неначе в спрагу впасти до води,

Як легко з нею стало жити,

Далекі пізнавать світи.

І краще не сказати сповна,

Про диводійність нашого буття

«Ця вічність і солодка і солона,

Яку ми називаємо життям».

Весь всесвіт зійде на долоні,

До ніг жіночих зорями впаде,

Сльозами щастя очі повні,

Коли землею жінка легко йде.

«Це з таких ростуть по сивій Україні,

Роксолани, Чураївни – цвіт краси,

Найрідніші та безсмертні Берегині…»

Поезіє висока, дай сили і спаси!

Аби привернути увагу більшого кола читачів і не тільки Голопристанщини до проекту «Книга мандрує Херсонщиною», а саме до книги Василя Загороднюка «Формула Сократа», було створено буктрейлер.

Наприкінці вечора кожен бажаючий міг залишити свій відгук на прочитану збірку у «Скарбничці відгуків». Про літературну зустріч нагадуватиме пам’ятне фото.

Кiлькiсть переглядiв: 485