2014-01-17

/Files/images/2014-01-21 14-08-32.JPG

В історії України є події, які за своїм історичним значенням доленосні. Одне з них – соборність України. Буремного 1919 року, 22 січня, у Києві, на Софійському майдані було проголошено злуку ЗУНР і УНР. Україна стала Соборною - неподільною державою. І хоча державі не пощастило тоді зберегти єдність і незалежність, Акт злуки став реальним втіленням одвічної мрії українців про суверенність своєї держави. Цю значиму і доленосну для нас подію розкриває книжкова виставка «Україна крізь віки», яка представлена у читальному залі Голопристанської районної бібліотеки.

Виставка складається з чотирьох розділів:

У першому розділі «Соборність українського духу» представлена література, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності. Адже ми, українці, ще з часу розпаду Київської Русі мріяли про відновлення єдності, соборності нашої держави. Також розповідає про процеси державотворення та формування території української незалежної держави, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави.

Другий розділ «Від ідеї до життя» знайомить з літературою, яка розповідає про славетних синів українського народу. Вони боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу. Висвітлює політичні сили у боротьбі за владу у роки української революції 1917-1921 років,біографії політичних діячів того часу.

У третьому розділі «На Аскольдовій могилі український цвіт» представлені видання про події січня 1918 року - бій під Крутами. Автори книг намагаються висвітлити історичну роль загибелі студентського куреня під Крутами, як символу патріотизму і жертовності у боротьбі за вільну Україну.

Про ідеї соборності та її значення в політичному життя сучасної України розповідає література, яка представлена в четвертому розділі «В сім'ї вольній, новій».

Кiлькiсть переглядiв: 2101