Виставка-марафон «Перлини Кобзаревої мудрості», що відкрилася у Голопристанській районній бібліотеці стане платформою для літературних перегонів, присвячених двохсотріччю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
Вона складається з чотирьох розділів і об’єднує кращу літературу, яка широко висвітлює складну та багатогранну постать Великого Кобзаря. Перший розділ «Шляхами великої долі» розповідає про життя Тараса. Простий кріпак, завдяки своєму таланту, став бажаним гостем в кожній українській родині. Так було двісті років тому, і сьогодні, в кожному домі шанують Шевченка.
Другий розділ «Натхненне слово Кобзаря» присвячений його безсмертним творам. Вони – це втілення вільної душі поета, що піднялася над часом. В третьому розділі «Між пензлем та словом» ми знайомимось з Шевченком-художником. Він починав саме з малювання і повертався до пензля протягом всього життя, коли емоції переповнювали і вже не вміщалися в суворі межі поетичного слова. Четвертий розділ виставки: «Вічний як народ» підтверджує актуальність Шевченкової творчості в наш час. Полум’яні слова національного пророка закликають до Добра, Справедливості та Вселюдського братерства.
Вінчає виставку портрет митця виконаний в мозаїчній техніці. Він складається з окремих елементів, як мудрість людська з окремих думок. На кожному фрагменті мозаїки надруковано влучне висловлювання поета, афоризм, узятий з його творчості. Ці перлини неосяжні для неозброєного ока, але разом формують патріотичну свідомість кожного, хто доторкнеться до величі Кобзаревого слова.
З віками постать Тараса Шевченка ставатиме все більш величною і значущою для нашого народу у вічній боротьбі за щастя і долю. Його дума, його пісня «не вмре, не загине».


Кiлькiсть переглядiв: 152