Третьокласники до заходу під назвою «Шевченкове слово» готувалися заздалегідь: розподілилися на групи «Дослідники», «Історики», «Всезнайки», «Мовознавці», відвідували дитячу районну бібліотеку, працювали з матеріалами для створення групових проектів про Тараса Шевченка.

Група «Всезнайки» підготувала проект про життя поета і художника, інсцені­зацію уривка з книги «Широкий шлях», відомого під назвою «Залізні стовпи». Група «Дослідники» підготувала тлумачення слів та словосполучень: гайдамаки, козаки, запорізька вольниця, чумаки. Група «Історики» дослідила назву міста Гуляйполе, річку Тикич, степи Херсонщини. Група «Всезнайки» знайшла і розповіла про художні твори, написані про життя Т.Г.Шевченка: О.Іваненко «Тарасові Шляхи», А.Лотоцький «Малий Тарас чумакує», О.Пархоменко «Вічна стежка». Група «Мовознавці» допомагала у розборі фразеологічних висловів, порівнянь, крилатих фраз. Під час заходу кожна група презентувала свій доробок. Усі разом діти дійшли висновку, що Тарас Шевченко є нашою гордістю, честю, славою.

Користувачі Круглоозерської сільської бібліотеки ознайомилися з бібліографічним оглядом літератури про Великого митця, а активний читач Ромашко Г.Г. навіть склав кросворд на Шевченківську тематику.

Дуже гарно пройшли Шевченківські заходи цього дня в Гладківській сільській бібліотеці. На літературній годині «Геній української нації», бібліотекар розповіла про життя і творчість Т. Г. Шевченка. Ім’я поета, його поезія викликає в людей почуття гордості за свою мову, країну. Учні прочитали вірші Шевченка «Вітер з гаєм розмовляє», «Не завидуй багатому», уривок з «Гайдамаки», «Породила мене мати».


Поезія Шевченка - це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини. «Щовесни, коли тануть сніги і на рясті засяє веселка, Повні сил і живої снаги, ми вшановуємо пам'ять Шевченка». Цими словами і розпочався святковий захід, проведений в Бехтерській сільській бібліотеці. Учасники поетичного вечора читали вірші, співали пісень, а також знайомилися з творами, які ще не були ними прочитані. Кожен зі школярів був оригінальним та точним у своїх висловлюваннях. Діти були задіяні у вікторині.


В Олексіївській сільській бібліотеці була проведена вікторина «Вінок Кобзареві» і літературно-мистецька година «Наш Кобзар на всі віки». Учні декламували вірші, представляли уривки з творів Шевченка, ансамбль «Караводи» виконував пісні на слова поета. Користувачі сільської бібліотеки підготовили інсценізацію поеми Т.Г.Шевченка «Тополя».


В читальній залі Долматівської бібліотеки пройшов бібліографічний перегляд: «Кобзарева дума не вмирає».

Кiлькiсть переглядiв: 186