Тарас Григорович Шевченко став символом волі, незалежності, стійкості, що є найціннішим і найдорожчим для кожного. У формі літературної гри перегорнули ще раз сторінки життя і творчості Т.Г. Шевченка учні 8-х класів Голопристанської ЗОШ №1 під час заходу «Нові грані таланту Великого Кобзаря», який відбувся 4 березня цього року в районній бібліотеці. Діти з великим задоволенням взяли участь у різноманітних конкурсах та завданнях. Біографію генія пригадали, відповідаючи на питання літературної вікторини «Хто швидше». Конкурси «Чи знаєш ти поезію?» та «Театр одного актора» допомогли перевірити учнів на знання саме його поетичної спадщини та виявити декламаторські здібності учасників. Слухали пісні за словами поета та визначали назву вірша та автора музики. Творчість Тараса Шевченка виразно автобіографічна. У вітчизняному образотворчому мистецтві не знайти іншого видатного художника, який стільки би уваги приділяв автопортретам. Під час гри «Автопортрет» школярі намагалися визначити хронологію написання поетових само-зображень. А відомі репродукції картин Шевченка «Катерина» та «Циганка-ворожка» були запропоновані учням у вигляді фрагментів пазлів, які вони складали.


Та найбільше учасників заходу зацікавив конкурс «Літературна скарбниця». Спочатку представники команд по черзі діставали зі скриньки кульки з завданнями, які стосувалися певних експонатів: примірник «Кобзаря», пензлик, портрет Жуковського та ін.. Потім визначали, яку роль в житті Шевченка відіграв той чи інший експонат, продемонструвавши при цьому глибокі знання та ерудицію. Переможці отримали заохочувальні призи.

Також, з метою популяризації літератури, наявної у фонді районної книгозбірні, до уваги учнів був представлений бібліографічний огляд «Шевченко творець нації» та огляд Інтернет-ресурсів «Шевченко он-лайн». Наприкінці заходу ведуча побажала всім присутнім, щоб назавжди у їхніх серцях горіли іскорки любові до поезії Великого Кобзаря.

Кiлькiсть переглядiв: 141